Tajemnica stroju instrumentów 432 Hz. Różnica między 432 Hz a 440 Hz. Uczucia czy emocje ? 0

Na początku roku 2016 dotarły do mnie informacje na temat tajemniczego stroju instrumentów w dźwięku podstawowym A – 432 Hz. Po obejrzeniu wykładu na youtube Jana Taratajcio sprawa jeszcze bardziej nie dawała mi spokoju. Jako że gram na gitarze od 18 lat postanowiłem przeprowadzić solidne badania naukowe na temat tej częstotliwości oraz dowiedzieć się co nieco o genezie jej powstania.

Z informacji jakie udało mi się zebrać w sieci oraz książek z filozofii i matematyki, oraz eksperymentów na samym sobie doszedłem do pełnego rozwiązania tajemnicy stroju 432 Hz.

Strój A - 432 Hz został wymyślony w starożytnej Grecji przez sektę Pitagorejczyków, osobiście bardziej nazwałbym ich ruchem filozoficzno-muzyczno-matematycznym aniżeli sektą. Strój ten bazuje na regule złotego podziału ciągu Fibonacciego, gdzie wszystkie częstotliwości wszystkich dźwięków oraz harmonicznych są liczbami całkowitymi lub ułamkami prostymi.

Natomiast strój A – 440 Hz nie układa się w strukturach harmonicznych, a częstotliwości wielu dźwięków i harmonicznych bardzo często są liczbami okresowymi czyli liczbami w nieskończoność.

Dość łatwo sobie wyobrazić gdy człowiek mając założone słuchawki na uszach bombarduje swoje bębenki uszne częstotliwościami okresowymi co może dość szybko zaowocować uszkodzeniami słuchu.  


Jak wiadomo ciało człowieka w 80-90% składa się z wody, z fizyki wiadomo że woda ma pewnego rodzaju pamięć, czyli dokładniej molekuły wody potrafią układać się pod wpływem różnego rodzaju częstotliwości. Jak widać na rysunku częstotliwość stroju A – 432 Hz pozwoli nam ułożyć molekuły wody w naszym ciele w struktury harmoniczne a nie chaotyczne jak ma to miejsce przy stroju częstotliwości A – 440 Hz.

Temat bardzo mocno drążyłem i zastanawiałem się w jaki sposób Pitagorejczycy odnaleźli ową częstotliwość 432 Hz. Studiowałem ich zwyczaje i to jak żyli. Wczesnym rankiem mieli swój święty rytuał – Powitanie Słońca (światła) – gdzie rano tuż przed wschodem słońca spotykali się by grać, śpiewać i modlić się do wschodzącego słońca, potem jedli, a potem znów grali na swoich instrumentach często na łonie natury, później oddawali się matematyce. Idąc tym tropem kupiłem program który sprawnie i szybko przekształca piosenki i utwory do częstotliwości 432 Hz. Wziąłem obie wersje utworu Anny Mari Jopek – "Tam gdzie nie sięga wzrok" na moim smartfonie do lasu pełnego śpiewających ptaków. Gdy puściłem utwór w częstotliwości stroju A – 440 Hz na jednej słuchawce a na drugiej nasłuchiwałem śpiewu ptaków – muzyka i śpiew ptaków rozmijały się.

Potem włączyłem utwór w częstotliwości stroju A - 432 Hz na jednej słuchawce a drugim uchem słuchałem śpiewu ptaków – byłem zdumiony – ptaki śpiewały do muzyki. Co za tym idzie Pitagorejczycy stroili swoje instrumenty do śpiewu ptaków w lesie.

Idąc tym tropem ta nowoczesna częstotliwość stroju A – 440 Hz skutecznie odłączyła nas od natury, wprowadziła w nienaturalne emocje, zaburzyła struktury molekularne wody w naszych ciałach by były chaotyczne, pozbawiła zdolności odróżniania uczuć, dodatkowo częstotliwość stroju A - 440 Hz powoduje zakłócenia w naszym polu Meissnera-Ortelfielda, co powoduje zaburzenia w krążeniu vitonów (cząstki elementarne krążące wokół elektronów, mówiąc inaczej zakłóca prace naszej aury lub duszy), zakłócając dodatkowo pracę naszego DNA i RNA. Zakłócanie tych pół w dłuższej perspektywie zaburza prace w ciele energetycznym i fizycznym wszystkich żywych organizmów, pozwala też wpływać na zachowania psychiczne i daje szerokie pole na programowanie zachowań jednostek i całych społeczności. Z tego co dowiedziałem się ze stron francuskojęzycznych gaworzenie dziecka również występuje w częstotliwości 432 Hz. Francja to jeden z nielicznych krajów gdzie istnieje cała grupa muzyków grający w owej częstotliwości 432 Hz. Z doświadczenia owy strój instrumentów stworzony jest dla muzyki Jazzowej, dodaje jej jeszcze więcej miękkości i subtelności.

Postanowiłem iść dalej, czyli przeprowadzić eksperyment na samym sobie. Przestroiłem gitarę do częstotliwości stroju A – 432 Hz oraz całą muzykę jaką słucham również do stroju A – 432 Hz. Po miesiącu przestałem żyć w rejestrze emocji. Zaczęły budzić się we mnie pierwotne uczucia co więcej zacząłem je odróżniać, prócz strachu i gniewu, które z czasem całkowicie zanikły, nauczyłem się odróżniać uczucia miłości jakie opisuje filozofia grecka ( storge, eros, filoe, agape, caritas, pragma, mania, epithymia, ludus ). Warto wiedzieć że uczucia tworzą emocje za pomocą kombinacji hormonów kortyzolu, oksytocyny, kortykotropiny, lutropiny.

Miejscem w mózgu w którym obecnie większość z nas jest skupiona ( czyli na emocjach ) - medycznie nazywa się pale-cortex (prawa półkula mózgu), w religii ta część mózgu  nazywana jest duszą a w psychologii zamiennie nieświadomością (Siegmund Freud) lub podświadomością (Pierre Janet). Miejsce gdzie skupiają się uczucia zwany jest medycznie cerebellum (móżdżek) (gadzi mózg), w religii nazywany "sercem" w psychologii nazywany zamiennie super-ego (Siegmund Freud) lub nadświadomość (Pierre Janet). Warto dodać iż to co nazywane w religi rozumem, medycznie nazywa się neo-cortex ( lewa półkula mózgu) a przez psychologię nazywana jest ta część umysłu świadomością - to skupisko myśli i planów. 

Wniosek jest jeden za pomocą częstotliwości 440 Hz która jest w Radiu, Telewizji, Kościołach i innych wyznaniach religijnych, Płytach muzycznych wprowadzono nas w nienaturalne emocje które w większości nie istnieją, odłączając nas od naszej prawdziwej natury.

Kto wymusił na świecie muzycznym owy strój 440 Hz ?

Niejaki David Rockefeller – multimilioner – człowiek który podczas II wojny światowej wspierał finansowo obie strony konfliktu – zarówno aliantów i nazistów. 

Tutaj dla porównania ten sam utwór grupy Moderat - Damage Done w częstotliwości stroju A - 432 Hz oraz A - 440 Hz.

Moderat - Damage Done - 432 Hz

Moderat - Damage Done - 440 Hz

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl