Zanim chwyci Cię grypa czy przeziębienie - Co zrobić ? 0

Każdy czasem ma uczucie i przekonanie że zbliża się do nas infekcja, i jutro będziemy już bardzo chorzy i będziemy leżeć w łóżku. To jedyny moment kiedy trzeba działać by nie dać się powalić wirusom i infekcjom. Co można wtedy zrobić ?

Pewien bardzo mądry człowiek, lekarz z zawodu przekazał mi kilka cennych informacji, które mogą powstrzymać infekcje czy przeziębienie. 

1. W takim momencie przed chorobą nie wolno spożywać cukru ponieważ cukier przyśpiesza inkubacje bakterii i grzybów.

2. Warto w takim dniu wypić dość dziwny napar z korzenia imbiru oraz cytryny. Należy wziąć kawałek imbiru ( wielkości 3 ząbków czosnku ) i zgnieść do większej szklanki, wyciskarką do czosnku lub innym narzędziem, następnie zalać wodą o temperaturze ok 70 stopniu C. Należy odlać zimną wodę przegotowaną i wymieszać z wodą zagotowaną w proporcjach 1/3 zimna woda przegotowana oraz 2/3 wody wrzącej. Proces musi wyglądać w sposób następujący, ponieważ zalewając ów wywar wrzątkiem stracilibyśmy jego pełne właściwości prozdrowotne. Po okołu 10 minutach do wywaru należy wycisnąć całą cytrynę, ponieważ sok z cytryny rozpuszczony w wodzie o temperaturze powyżej 50 st. C. wytraca tak ważna witaminę C, ulega ona rozkładowi, przez co nasz leczniczy wywar stracił by wiele ze swoich leczniczych właściwości. 

3. Warto również po spożyciu naparu z imbiru i cytryny, po kilku godzinach od jego wypicia, zjeść troszkę cebuli i jeden ząbek czosnku np na kanapkach lub w innej potrawie, gdzie cebula i czosnek będą surowe, nie smażone czy gotowane.

Efektywność tej metody jest oceniana na 90%, ponieważ uratowała wielu ludzi przed długą chorobą.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl